Dla Kobiet Dla Mężczyzn

Odzież na lato

Co roku nasze ulice poprzez zmianę odzieży na letnią, stają się bardziej kolorowe i więcej na nich uśmiechniętych i zadowolonych ludzi. Jednak sezon letni zawsze niesie również pewne poczucie paniki wokoło tego, co znajdujemy w swoich szafach. Część rzeczy jest niemodnych, inne zwyczajnie po zimie nie dopinają się na nas. Co ubierać w lecie? Najchętniej wiele osób w upały, w ogóle by zrezygnowało z ubrań na rzeczy strojów kąpielowych, jednak temperatura nie zwalnia nas z konieczności chodzenia do pracy, po zakupy itp.
Odzież letnia
to nie tylko moda, ważne jest tu przede wszystkim użycie lekkich, przewiewnych materiałów. To one sprawią, że upały nie będą tak męczące. Trzeba tylko unikać latem rzeczy ze sztucznych tkanin, które nie przepuszczają powietrza i które się lepią do ciała, sprawiając, że tym bardziej się pocimy i czujemy jeszcze bardziej zmęczeni. To samo dotyczy obuwia, w upalne dni unikamy butów z tworzyw sztucznych, silnie się nagrzewających i nie przepuszczających powietrza. Najlepiej w okresie letnim sprawdzają się sandałki skórzane, lub z materiału, ostatecznie z tworzywa skóropodobnego w dobrym gatunku, które ma podobne właściwości jak naturalna skóra.
Obuwie letnie wybieramy wygodne, pół numeru większe. Warto pamiętać, że w upały często nogi nam puchną, nawet jeśli tego nie odczuwamy, dlatego ważne jest by w bucie było odpowiednio miejsca, inaczej  nawet sprawdzone obuwie, zacznie nas obcierać, uciskać i każdy krok będzie drogą przez mękę. Latem, podobnie jak w zimie, nasze ubranie powinno być odpowiednio wygodne, tak by zapewniało nam poczucie komfortu. Nawet jeżeli nie będzie ono jakoś wyjątkowo modne, ważne by nam było w nim dobrze. Wiec porządkując po zimie szafę, pozostawmy tam ubrania, w których się naprawdę dobrze czujemy, dokupując do nich jedynie modne elementy i dodatki.

© 2011 – 2014, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl