Dla Kobiet Dla Mężczyzn

Ubrać się modnie na lato

Z modą jest tak, że najczęściej oferuje nam rzeczy, w których tylko niewiele osób tak naprawdę dobrze wygląda i się czuje. Przyjmowanie jej bezkrytycznie w stosunku do własnej osoby często może powodować dyskomfort. Przez to albo możemy wyglądać modnie ale niezbyt korzystnie się w danym ubiorze prezentować, lub ubierać się nie do końca zgodnie z modą, ale za to, wyglądać naprawdę fajnie. Warto więc przy okazji komponowania stroju dla siebie brać te czynniki pod uwagę.
Z drugiej jednak strony moda w swej formie potrafi być elastyczna, i nawet nie zakładając typowych dla danego sezonu ubrań, możemy wyglądać modnie i sprawiać takie wrażenie. Szczególnie moda letnia daje nam tu dużą swobodę. Specyfika  pory roku sprawia, że liczy się głównie to, żeby zakładać na siebie jak najmniej. Bardziej chodzi tu o kolorystykę i dobór lekkich materiałów niż kwestie takie jak moda na konkretne fasony. Dlatego, nie trzeba wyrzucać z naszych szaf rzeczy, które lubimy, ale były modne kilka sezonów wcześniej. Trochę gorzej sprawa się ma z doborem butów.
Tu oczywiście też mamy jakąś dowolność, jednak prawda jest taka, że moda na obuwie letnie zmienia się często, nie tyle na sam ich rodzaj ale przede wszystkim na to jak ma takie obuwie być zdobione. Raz modne są proste fasony, innym razem ważne jest by obuwie letnie było w atrakcyjny sposób zdobione, na przykład motywami kwiatowymi, lub jaskrawą kolorystyką. Zmienia się również moda na letnie dodatki, jednak najczęściej moda ta zmienia się nie tyle z sezonu na sezon a bardziej płynnie, coś co przez kilka sezonów jest bardzo modne, po pewnym czasie jest wypierane przez coś innego. Może tylko damskie torebki temu przeczą, raz są modne małe, raz duże ale tak na prawdę trudno stwierdzić, jakie są w danym sezonie trendy, a przynajmniej na ulicach tego nie widać. Kobiety z reguły bardzo przywiązują się do swoich torebek, żadna moda ich nie zmusi do zmiany ulubionej torebki na inną. No chyba, ze torebka nie będzie pasowała kolorystycznie do stroju, wtedy ostatecznie zmieniana jest na podobną ale w innym kolorze. Jednak nie jest to robione ze zbyt wielkim entuzjazmem.

© 2011 – 2014, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl