Hotele Podróże

Odwiedź Sveti Vlas

Miasto Sveti Vlas to obecnie coraz popularniejszy turystycznie zakątek Bułgarii. Jego piękne, piaszczyste plaże jako jedyne w Bułgarii rozciągają się na południe. Święty Włas prawa miejskie otrzymał w 2006 roku, na stałe mieszka w nim niespełna 4 tyś osób. Powstało w miejscu osady Larissa z II w, która została założona i zasiedlona przez Greków i Traków. Nazwa Sveti Vlas pochodzi zaś z XIV od klasztoru spalonego przez piratów. Do dziś jedną z najważniejszych atrakcji miejscowości jest największy port jachtowy w Bułgarii, który pozwala na jednoczesne cumowanie 300 jednostek.

W lipcu odbywają się tu międzynarodowe regaty. Miłośnicy wodnych sportów mogą tu w sezonie a także poza nim, korzystać z wypożyczalni sprzętu. Morze ma zadowalającą temperaturę od czerwca do września, w październiku robi się zbyt chłodne na kąpiele, pozostaje takie do maja. Morze w tym miejscu jest spokojne, bez silnych prądów czy wysokich fal.
sveti vlas film z drona
Trudno jednak nawet w sezonie spędzać całe dnie na plaży, dlatego jest tu wiele klubów, restauracji a także salonów piękności, spa, klubów fitness. Infrastruktura turystyczna jest rozbudowana i bardzo dobrze dopasowana do potrzeb nawet najbardziej wybrednych turystów.

Miejsce jest szczególnie chętnie odwiedzane przez elitę Bułgarii. Najbogatsi zjeżdżają tu czasem i na cały sezon wakacyjny. Bardzo chętnie przyjeżdżają tu turyści z Rosji i Europy. Zachęcają do tego stosunkowo niskie ceny, doba w trzygwiazdkowym pokoju hotelowym w sezonie to koszt od 50 zł/za 2 osoby. W apartamentach cena noclegu to średnio 170 zł/ os co również dla wielu jest mało wygórowaną ceną, szczególnie, że apartamenty są bardzo dobrze wyposażone a ośrodki zapewniają jeszcze dostęp do wielu atrakcji min. spa, basenów itp.

Bilet na samolot w obie strony z Polski to koszt od 1100 zł od osoby. Jeśli ktoś podróżuje w większej grupie i chce oszczędzić kosztów, może wybrać się do Sveti Vlas samochodem, jest to ok 22 godzin jazdy w jedną stronę. Paliwo średnio kosztować będzie około 750 zł w jedną stronę, jest to więc ogromna oszczędność.

Warto dodać, że miejscowi dbają o bezpieczeństwo turystów. Większość apartamentów i hoteli posiada 24 godzinną ochronę. Region ogólnie sam w sobie należy do bezpiecznych.

© 2019, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl