Kosmetyka

Mikrodermabrazja sposobem na piękną cerę

Blizny, przebarwienia, trądzik, rozszerzone pory. Jeśli trapi cię któreś z tych dolegliwości, możesz wypróbować zabiegu zmiękczania i złuszczania naskórka. Mimo że jest to mechaniczny zabieg, który wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia dającego strumień mikro kryształów, kosmetolodzy zapewniają o jego łagodności i nie inwazyjności.

Mowa oczywiście o mikrodermabrazji. Jest to zabieg złuszczający kolejne warstwy naskórka, co pozwala znakomicie oczyścić cerę. Kryształki uderzają o skórę z wielką prędkością  i w ten sposób usuwane są martwe komórki naskórka. Te z kolei wpadają do specjalnego pojemnika tak, że nasza skóra nie ma już z nimi kontaktu. Dzięki temu przyrost nowych komórek naskórka następuje szybko, co przeciwdziała powstawaniu blizn.

Mikrodermabrazję stosuje się do każdego rodzaju skóry, bez względu na jej stan i typ. Zabieg można przeprowadzić w obrębie wielu części ciała, czyli np. twarzy, dekoltu, pleców, nóg albo dłoni. Dzięki temu, że nie jest inwazyjna, poleca się ją zamiast innych, bardziej ingerujących zabiegów. Mikrodermabrazję wykonuje się dwoma metodami – przy użyciu kryształków korundu, łagodnie ścierających warstwy skóry, lub tzw. metodą diamentową – wtedy końcówka z drobnymi diamentami usuwa górne warstwy naskórka. Zabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne. Odczuwamy ssanie, masowanie oraz delikatne ścieranie skóry. Od razu po zabiegu towarzyszy zwykle mrowienie albo lekkie pieczenie, które szybko ustępują.

Jeśli nasza skóra jest zdrowa, nawet nie musimy konsultować się z lekarzem w sprawie tego zabiegu. Jednak gdy nachodzą nas wątpliwości co do stanu skóry, np. z powodu zaskórników, zaczerwienień czy krostek, wówczas przed serią zabiegów lepiej będzie chociaż raz zasięgnąć opinii dermatologa. Mikrodermabrazja nie może być wykonana, jeśli na naszej skórze pojawiły się zmiany ropne. Obecnie zabieg ten jest coraz bardziej popularny, dzięki czemu wykonamy go w większości salonów kosmetycznych. Jeśli chodzi o efekty kuracji, opcjonalnie jest to kilka do kilkunastu zabiegów w odstępie 1-4 tygodnie. Po takim czasie widać już znaczną poprawę wyglądu skóry. Oczywiście ilość i rodzaj zabiegów dobierany jest indywidualnie.

© 2012, klara. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl