Kosmetyka

Uśmiechnięta buzia pomimo przymrozków

Portrait of beautiful girl with snow in hairW zimę niełatwo jest zadbać o dobrą cerę i gładką twarz. Ja, jak każda Polka żyjąca w naszej kochanej strefie klimatycznej, wiem ile kłopotów przysparza nam mróz i z sezonu na sezon udoskonalam swoje techniki, by moja twarz była zawsze kusząca i zdrowa, bez względu na porę roku.

Wybór pędzla

Dla mnie najważniejszy jest pędzel do pudru. Tutaj nie ma sensu ciąć po kosztach. Wystarczy, że zimno drażni skórę, nie możemy dodawać sobie tortur w domu. Polecam pędzle do pudru, które będą wystarczająco delikatne dla skóry. Świetnie się w tym sprawdzają pędzle wykonane z miękkiego włosia koziego, których większość elementów, na przykład rączka, pochodzi z recyklingu. Wtedy, wspierając Ziemię, wesprzemy nasze zdrowie. Cena takiego pędzla to okolice 50zł, lecz przyznajcie, że lepiej poczuć delikatny dotyk naturalnych, zwierzęcych włosów, niż drapać się syntetycznymi drutami.

Czym przypudrować nosek

Gdy wiemy już, jakich użyjemy pędzli, teraz przedstawmy, co na ten pędzel najlepiej nałożyć. Ja od lat stosuję mineralny podkład pudrowy. Mineralny, dlatego że tylko naturalne składniki są w stanie zapewnić skórze zdrowy i atrakcyjny wygląd. Dzięki takim minerałom w naszym podkładzie, jak miedź, cynk czy magnez, mamy zapewnioną ochronę, redukcję błyszczenia i pewność, że nasza skóra nie wysuszy się na mrozie. Ponadto, mineralny podkład pudrowy jest hipoalergiczny!

Ostatni krok do perfekcji

Pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiedni korektor do twarzy, ponieważ niejedna z nas narażona jest na popękane naczynka od mrozu. W zimę najtrudniej jest zachować jednolity odcień skóry, dlatego korektor powinien być jak najlepszy. Osobiście polecam korektor mineralny, z witaminami C i E, koniecznie dla skóry wrażliwej.

Drogie dziewczęta, w zimę każda z nas ma wrażliwą skórę i nie ma sensu zgrywać teraz twardzielki. Korektor mineralny da doskonałe podłoże dla mineralnego pudru, a nasza skóra rozjaśni się w te ponure dni. Grunt, żeby był pozbawiony talku!

© 2012 – 2014, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl