Dla Mężczyzn Moda i Styl

Jak się ubrać na wesele?

Zaproszenie na wesele to dla wielu z nas, obok wszystkich pozytywnych aspektów, dodatkowy stres w postaci „co ubrać, aby wyglądać przyzwoicie”. Wielu mężczyzn wciąż ma dylemat i nie ma pomysłu na siebie na tę jedną lub dwie noce. Podpowiadamy. Wybierając się na wesele musimy wyglądać z klasą, ale jednocześnie nie możemy zbyt mocno wyróżniać się w tłumie gości.
Zorientuj się w jakim charakterze będzie odbywać się wesele. Jeśli uroczystość będzie mieć miejsce w plenerze możesz pokusić się o garnitur w kolorze białym lub khaki (w języku hinduskim „zapylony”). Styl tradycyjny, na sali, to sygnał, że lepiej postawić na ciemny garnitur z krawatem. Mocno oficjalna uroczystości o charakterze bardziej przyjęcia, a nie zabawy, to z kolei znak, że można poważnie zastanowić się nad frakiem lub smokingiem.

W Polsce zdecydowanie królują garnitury i wesele na wydzielonej sali. Twój strój powinien być dobrze skrojony, najlepiej z białą koszulą. Nawet jeśli wesele odbywa się w środku lata zrezygnuj z koszuli z krótkim rękawem i całkowicie zapomnij o kamizelce. Krótki rękaw jeśli już, to nadaje się bardziej na nieoficjalne spotkania, a połączenie jej z krawatem to grzech ciężki. Kamizelki to przeżytek.

Krawat do koszuli z długim rękawem powinien mieć ciemne kolory. Dobrym pomysłem jest kolor lub granat. Ciekawym rozwiązaniem może być również burgund. Ciekawą alternatywą dla krawatu jest również mucha. Krawat powinien sięgać do środka klamry paska, a ten powinien być czarny, skórzany.

Dobierz odpowiednio rozmiar. W przypadku właściwie dobranej marynarki możemy odnieść wrażenie, że jej rękaw, w porównaniu do innych ubrań, jest przykrótkawy! Dlaczego? Weselne „savoir – vivre” nakazuje, że spod rękawa marynarki obowiązkowo musi wystawać 1-1,5 cm mankietu koszuli.

Całością pasuj do swojej partnerki i odróżniaj się od Pana Młodego. W ten sposób stworzycie idealny duet, który eleganckim ubiorem doskonale wpasuje się w charakter imprezy, zwróci na siebie uwagę i przede wszystkim nie będzie wyróżniać się zbyt mocno w tłumie gości.

Zobacz także: Eleganckie muchy do ślubu

© 2018 – 2019, Dandys. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl