Dla Mężczyzn Moda i Styl

krawat jako dodatek…

Co wyróżnia z tłumu eleganckiego mężczyznę? Dobrze skrojony garnitur czy marynarka? Właściwie układające się spodnie? Wytworne buty? Gustownie dobrana męska galanteria? Modna koszula i fryzura? Niewątpliwie, tak! Ale przysłowiową wisienką na torcie ,tym’ czymś’, co przykuwa uwagę nie tylko płci pięknej, jest krawat!, a także sposób w jaki został zawiązany. O ile kwestia, jaki dobierzemy krawat jest bardzo istotna, to nie mniej waży jest rodzaj węzła, jaki wybierzemy przy jego wiązaniu.
Wielu stylistów jest zdania, że wybór rodzaju węzła jakim krawat ma być zawiązany musi być adekwatny nie tylko do sytuacji, ale także do sylwetki mężczyzny. Istnieje kilka reguł, które powinniśmy brać pod uwagę decydując się na wzbogacenie naszego ubioru krawatem. I tak np., węzeł prosty nie powinien być wybierany przez mężczyzn niskich, o pociągłej i szczupłej twarzy, a przez Panów o wysokiej posturze właściwy jest wybór węzła Shelby, o którym jednak trzeba pamiętać, że nie wybiera się go na formalne okazje. Ci zaś z mężczyzn, których krępuje ich długa szyja, powinni decydować się na węzeł pół-Windsor. Doskonały wybór do pracy w biurach. Z kolei węzeł Windsor polecany jest dla panów z mocnym i wyrazistym podbródkiem. Krawat zawiązany na węzeł Windsor, to krawat wybierany na uroczyste okazje lub eventy.
To oczywiście tylko kilka przykładów, bo samych rodzajów węzłów jest ok. dwudziestu, i każdy mężczyzna, który pragnie uchodzić za eleganckiego i wytwornego, wyróżniać się ubiorem na tle innych, powinien przyswoić sobie wiedzę praktycznego i właściwego wykorzystania krawata, adekwatnie do ubioru, sylwetki i okoliczności. Posiadanie tej wiedzy okaże się z pewnością wartością dodatnią, przydatną w postrzeganiu męskiej mody i elegancji, a także ogólnej prezencji.

© 2010 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl