Dla Mężczyzn Moda i Styl

Męska moda się zmienia

Nikt nie powiedział, że moda męska musi być nudna, że królować w niej mają tylko czernie, szarości czy granaty. Obecnie odzież dla Panów ma zdecydowanie odważniejsze barwy a przede wszystkim odważniejsze kroje i to nie tylko ta, przewidziana dla młodych chłopców. Nie brakuje tu różu czy czerwieni, czyli kolorów do niedawna rezerwowanych wyłącznie dla kobiet. Moda męska coraz częściej również sięga po różnego rodzaju biżuterię i dodatki.
Nie chodzi tu wcale tylko o sygnety, spinki do mankietów czy zegarki, ale coraz częściej chodzi o różnego rodzaju wisiorki czy bransolety. W męskich szafach oprócz garniturów pojawiają się sportowe marynarki, zamiast koszul, do garniturów równie często panowie zakładają podkoszulki czy raczej T-shirty. Coraz częściej również krawaty są zastępowane gustownymi męskimi apaszkami, przez co znacząco zaciera się różnica między tym co jest wyłącznie kobiece a co jest wyłącznie męskie. Nie ma już w zasadzie tylko męskich kolorów ani tylko damskich.
Również i fasony strojów są mniej zróżnicowane, co prawda wciąż szybciej spotkamy kobietę w garniturze niż mężczyznę w spódnicy ale są to w tej chwili jedyne ubrania, po które mężczyźni spotykani przez nas na ulicy, nie sięgają. Specjalnie podkreślam, że zwykli mężczyźni nie zakładają spódnic bo inaczej sprawa wygląda w przypadku artystów, którzy w kwestii strojów są bardziej swobodni i już nie jeden pokazywał się w spódnicy. Pomimo tego, że te granice po woli się zacierają, wciąż większość kobiet jednak lubi, gdy mężczyzna jednak zakłada tradycyjne garnitury z koszula. Jedynie krawaty w zasadzie panowie mogliby sobie darować, zdecydowanie korzystniej wyglądają, gdy koszulę noszą rozpiętą pod szyją. Tak kobiety pod względem męskiego stroju są bardziej konserwatywne od samych mężczyzn.

© 2018 – 2019, evita. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl