Dla Mężczyzn Moda i Styl

Moda dla Pań i Panów

Moda w dużej mierze kształtowana jest przez ulicę a nie kreatorów. Modne są takie rzeczy, które nam pasują, w interesujących zestawieniach. Właśnie zestawienia są tu chyba najważniejsze. Moda to przede wszystkim kreatywne zestawienie różnych elementów. Wyraziste kolory łączone z tymi ekologicznymi, stonowanymi. Po wielu latach mody na rzeczy ściśle oplatające ciało, wraca moda na rzeczy luźne, jakby rozciągnięte. Modna sukienka to w tej chwili taka, która luźno spływa po sylwetce, to samo dotyczy swetrów, bluzek. Odchodzi się od fasonów ściśle dopasowanych.

Nie oznacza to jednak, że trzeba wymieniać całą garderobę, bez trudu można łączyć ze sobą to co było modne wcześniej, z tym co modne jest teraz. Obcisłą sukienkę można urozmaicić luźną narzutką. Do obcisłych spodni zakładamy luźniejszy sweter itp. Podobny trend można zaobserwować w modzie męskiej. Nie dotyczy to jednak takich elementów jak garnitury. Garnitur męski po prostu musi być dobrze dopasowany. Gdy jest za luźny, deformuje sylwetkę i żaden mężczyzna nie wygląda w tym korzystnie. Jednak znacznie gorzej wygląda sprawa z ciasnymi garniturami, które sprawiają, że mężczyzna wygląda jak obwiązany sznurkiem serdelek.

Takich efektów nikt nie chce więc moda nie ma tu nic do rzeczy, jeśli garnitur, to tylko dobrze dopasowany. Innego wyjścia po prostu nie ma. Do tego trzeba dobrać dobry krawat. Odwiedzić trzeba dobry sklep z krawatami,  i dobrać taki, z dobrego materiału, w odpowiednim kolorze. Jedynie w luźniejszej stylistyce, takiej na co dzień można sobie pozwolić na luźniejsze fasony np. swetrów. Ważne jest jednak to, by modę dostosować do wieku i sylwetki. Modny mężczyzna, to mężczyzna elegancki, tu trzeba umiejętnie równoważyć elegancje z modą, by to faktycznie ciekawie wyglądało.

© 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl