Dla Mężczyzn Moda i Styl

Moda i trendy

Moda to temat rzeka, to co jest modne a co nie, zmienia się w każdym praktycznie sezonie. Z reguły jest tak, że jest niewielka grupa ubrań i fasonów, które traktuje się jako klasyczne. Są przez to modne bez względu na zmieniające się trendy. Jednak w każdym sezonie modne są inne kolory i wzory. Raz modne są odważne kolory, innym razem bardziej stonowane. Jest to również znak, że to co modne w jednym sezonie, w następnym już takie nie będzie.
Co prawda nie znaczy to że za jakiś czas znów dany strój nie wróci do łask, więc warto niemodne ciuchy odkładać do szafy, by doczekały swojego powrotu. Nie jest to wcale tylko kwestia mody damskiej, moda męska rządzi się dokładnie tymi samymi prawami. Tylko innych części garderoby dotyczy. Najmniej zmieniają się kroje garniturów, na przestrzeni lat widać zmiany, ale z roku na rok są one w zasadzie niewielkie, więc można stwierdzić, że garnitur w szafie można traktować jako klasyk opierający się modzie, chyba, że ma więcej niż na przykład dwadzieścia lat.
Krawaty również w zasadzie opierają się zmianom w modzie. Zmiany w kolorach czy wzorach, jednak jeśli postawimy na krawaty w stonowanych barwach, bez wzoru będziemy mogli cieszyć się nimi jako klasykami. Więcej dzieje się w modzie koszulowej, szczególnie takiej noszonej do spodni bez marynarki, głównie chodzi tu o wzory i kolory ale również krój, czy jak ktoś woli fason koszuli. W modzie męskiej również coraz częściej pojawia się moda na dodatki, głównie wśród młodszych panów jest to moda na różnego rodzaje bransoletki, rzemyki na rękach, wisiorki na rzemykach. Coraz częściej również wśród dodatków są równego rodzaju męskie apaszki, które do niedawna były traktowane jako dodatki typowo damskie. Jednak apaszki damskie od męskich odróżnia przede wszystkim kolorystyka, rodzaj materiałów, są one bardziej twarde, sztywne, nie tak delikatne jak apaszki damskie.

© 2017 – 2019, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl