Dla Mężczyzn Moda i Styl

Moda w męskim świecie

Moda męska chyba nie jest tak fascynująca jak damska, a może to mężczyźni się po prostu mniej przejmują własnym strojem i dlatego na przestrzeni lat trudno zauważyć by nastąpiły jakieś wyraźne zmiany w sposobie ubierania się mężczyzn. W każdym razie wciąż w męskiej szafie przeważnie jest jeden garnitur i kilka luźniejszych ubrań. Jedno jest pewne, krawat jest tym czymś czego praktycznie żaden mężczyzna nie potrafi sobie dobrać i właściwie żaden nie potrafi go wiązać.
Najczęściej krawat przestaje być funkcjonalny, gdy zostanie rozwiązany. Najczęściej mężczyzna już w sklepie sięga po taki, który jest zawiązany, ewentualnie prosi usłużną sprzedawczynie by go zawiązała, później dobiera do niego spinki i tak triumfalnie niesie do domu. Tak w męskiej szafie jest wiele krawatów, które w chwili, gdy do prania zostały rozwiązane, już po praniu na zawsze złożone zostały w ofierze na dolnej półce szafy. Zupełnie innym bardzo ciekawym tematem jest to jak mężczyzna kupuje krawat, dobierając go oczywiście do posiadanego garnituru.
Większość panów ogólnie wie, jak powinien krawat wyglądać ale nie ma pojęcia o materiałach. Niczym niezwykłym zatem jest w zimie panowie chcą kupować lniane krawaty a w zimie krawaty wełniane. Widząc tabliczkę krawaty sklep większość sądzi, że wystarczy wejść wybrać jeden uniwersalny i wyjść, oczywiście wcześniej prosząc o jego zawiązanie. Tym czasem w sklepie okazuje, się, że jest wiele uniwersalnych krawatów, w przeróżnych wzorach i kolorach a w dodatku różniących się materiałami, z których są wykonane. Warto więc, drodzy panowie wiedzieć, że uniwersalny jest tylko krawat z jedwabiu i to taki, który faktycznie jest składany z jednego kawałka materiału. Nadaje się zarówno w zimie, jak i w lecie. Unikać należy krawatów ze sztucznych materiałów ponieważ przeważnie źle się układają a w lecie potęgują uczucie gorąca.

© 2011 – 2015, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl