Biżuteria Moda i Styl

Ponadczasowe srebro

Charakteryzuje się doskonałą przewodnością termiczną i elektryczną. Jest metalem kowalnym i ciągliwym, a po wypolerowaniu lśniącym i błyszczącym. Srebro towarzyszy nam w naszym życiu nieustannie, znajdując zastosowanie w fotografii, do produkcji baterii, jako styki w systemach elektrycznych, a ścieżki w układach elektronicznych, w specjalistycznych lustrach, w medycynie ze swoimi właściwościami antybakteryjnymi, do produkcji instrumentów muzycznych, sztućców, naczyń, odzieży i wiele, wiele innych.

Jednak najbardziej fascynuje zastosowanie tego metalu szlachetnego w wyrobach biżuteryjnych. Warto wiedzieć, że pierwsze ozdoby z tego kruszcu powstały ponad cztery tysiące lat temu. Ewoluowały i przybierały przeróżne formy, pozostając wierne idei piękna po dzień dzisiejszy. Oczywiście srebrna biżuteria zmienia się wraz z trendami w modzie. Czasem zachwycają skromne, delikatne kształty, innym razem na topie są bogate, charakteryzujące się przepychem formy.

Zainteresowanie współczesnych kobiet srebrną biżuterią jest ogromne. Nic dziwnego, ozdoby z tego kruszcu charakteryzują się niezwykłymi atrybutami wizualnymi, a w połączeniu z kamieniami szlachetnymi i pół-szlachetnymi stanowią konkurencję również dla wyrobów złotniczych. Oprócz powszechnie dostępnych wyrobów produkowanych seryjnie, ciekawą ofertą i to co raz bardziej docenianą, stają się precjoza ręcznie wykonywane przez rzemieślników. Srebrna biżuteria artystyczna ma tę przewagę, iż każdy wyrób jest unikatowy, niepowtarzalny i dlatego wysoko oceniany. Dostępne techniki, jak oksydowanie, czy polerowanie jeszcze bardziej podkreślają oryginalność ozdób. Moja biżuteria artystyczna dostępna jest na portalu Artsrebro.pl do odwiedzenia którego serdecznie zapraszam!

© 2018 – 2019, artsrebro. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl

Dodaj komentarz