Dla Mężczyzn Moda i Styl

Smoking z klapami w szpic

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9lvIkfAqp0A&hd=1[/youtube]

Ubiór na formalne wydarzenia.

Nie zrozumcie nas źle, nie chcemy namawiać nikogo do stosowania zbyt konserwatywnego stylu, ale tylko przypomnieć o elemencie klasycznej mody męskiej, który staje się coraz bardziej zapomniany. Nasze szafy już dawno go nie widziały. Smoking z klapami w szpic! I tutaj Was zaskoczymy. Ten kształt klapy funkcjonuje we współczesnej tradycji. Pomyślcie o dyrygencie orkiestry symfonicznej albo prezydenckim bankiecie – tam możemy go spotkać.

Wiemy, że dzisiaj czarny krawat potrafi wiele. Jest wygodnym załatwieniem sprawy kompozycji naszego ubioru w czasie ciągłego pędu i braku czasu. Może jednak warto przekroczyć granice codzienności i nieco bardziej niż zwykle przyłożyć się do zaplanowania kreacji na bardzo szczególną okazję. Któż z nas nie chciał choć raz wyglądać jak James Bond?

Przy takiej okazji namawiamy do rozważenia możliwości włożenia klasycznego smokingu z wysokimi klapami. Nasza sylwetka zyska masywne szerokie ramiona, to bardzo męskie. Nie zapomnijcie o jedwabnym białym szalu, który jeszcze bardziej podkreśli ten klasyczny styl.

Wypróbujcie naszą propozycję kiedy wybieracie się na naprawdę formalne wydarzenie. Dla większości panów najlepszą okazją do takiej stylizacji może być ceremonia ślubu. Wówczas zapomnijmy o codzienności, a klasyczny garnitur zostawmy sobie do pracy lub imieniny cioci.

Na ten jeden dzień nie musicie kupować smokingu, którego pewnie już więcej nie założycie. Popularną praktyką jest wypożyczanie strojów ze specjalnych wypożyczalni. Robią to również dyplomaci więc tym bardziej i Wy nie powinniście się krępować. Na pamiątkę można jedynie kupić elegancki szal operowy oraz zasuszyć kwiatek do butonierki.

Tekst powstał przy współpracy Sklepu męskiego PewienPan.pl – www.pewienpan.pl

© 2012 – 2014, Dandys. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl