Moda i Styl Podróże

Sukienki maxi na podróż poślubną

Podróż poślubna to zazwyczaj spełnienie globtroterskich marzeń młodej pary. Wakacje w odległe zakątki świata fundowane przez rodziców lub z poweselnego budżetu. Często są jedyną możliwością, by oderwać się od codzienności, a młode pary traktują ją jako doskonały sposób na dotarcie się przez widmem macierzyństwa.

Dlatego też nie dziwi fakt, że młoda mężatka chce wyglądać podczas miesiąca miodowego zalotnie i przede wszystkim stylowo. Przede wszystkim naszą wakacyjną walizkę musimy dopasować do kraju, a także do kultury miejsca naszego pobytu. Warto poszperać w internecie, by sprawdzić czy normy panujące u nas, są dobrze widziane w naszym „wakacyjnym raju”. Na przykład w centrum Księstwa Monako, czyli Monte carlo źle widziane są szorty, odsłonięte ramiona i obuwie typu klapki czy japonki.

Jednam z bardziej uniwersalnych strojów, które można wykorzystać podczas plażowania, zwiedzania i wieczornych spacerów są sukienki maxi. Długość przykrywająca nogi, odpowiednia, klasyczna forma pozwolą nam czuć się komfortowo nawet podczas zwiedzania podróżniczych klasyków takich jak muzea, kościoły czy królewskie pałace. Odsłonięte ramiona zawsze można przecież zakryć delikatną narzutką lub sweterkiem.

Wybierając długie, letnie sukienki warto zwrócić uwagę na tkaninę z jakiej zostały uszyte. Odstaw na bok wszelkiego rodzaju poliestry, wiskozy i sztuczne materiały, gdyż zepsują efekt zwiewnej, efektownej podróżniczki. Wakacyjna sukienka powinna być lekka i przewiewna, najlepsza więc będzie 100% bawełna, oddychający len lub, jeśli portfel na to pozwoli, naturalny jedwab. Staraj się wybierać stroje w jasnych kolorach. Pozwoli to na dodatkową ochronę przed słońcem, gdyż jasne barwy odbijają promienie słoneczne.

Jako dodatek do maxi sukienek postaw na kapelusze z dużym rondem, efektowne okulary oraz wygodne japonki z ozdobnymi klamrami lub kamienia. Pamiętaj jednak, że nie do każdego zabytku zostaniesz wpuszczona w takim obuwiu. Wtedy lepiej założyć sprawdzone wygodne balerinki i dużą, plażową torbę, do której zmieszczą się plażowe dodatki jak krem z filtrem, aparat i woda mineralna.

© 2018 – 2019, grazyna_a. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl