Dla Mężczyzn Porady

Co ubierać w lecie

Lato wymaga zupełnie innych ubrań niż inne pory roku. Przesadna nagość nie jest wskazana więc w upały pozostają nam ubrania, które będą osłaniały ciało, ale nie będą sprawiały, że będzie nam dodatkowo gorąco i niewygodnie. Lekkie ubrania z przewiewnych materiałów są tu jak najbardziej wskazane. Dotyczy to oczywiście również odzieży dla Panów, która w tym specyficznym dość okresie musi również być uszyta z materiałów, które nie będą lepić się im do ciała potęgując wrażenie gorąca.
Letnie garnitury
z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy len, zapewnią nie tylko elegancki wygląd, ale przede wszystkim sprawią, że będziemy czuli się w nich wyjątkowo swobodnie. Ważne by krój takich garniturów również zapewniał przewiewność i swobodę ruchu. Nie wskazane jest by były bardzo dopasowane, zasada jest taka, że jak coś nie przylega do ciała, to zawsze trochę chłodzi i wentyluje. Letnia odzież dla Panów to również różnorodne koszulki, spodenki itp. Jednak podobnie jak w przypadku garniturów, ważne jest by wszystko co chcemy nosić w lecie, było wykonane z naturalnych materiałów, które pozwalają ciału oddychać. Jeśli nie chcemy by nam nadmiernie było gorąco warto stawiać również na to ubrania większe, takie, które nie krępują ruchów a więc przy okazji odpowiednio chłodzą, a co najważniejsze były wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy len. Moda męska w okresie letnim jest więc podobnie elastyczna jak moda damska, chodzi tu głównie o to by nie było nam gorąco, a przy okazji byśmy wyglądali dobrze.
Kroje i fasony spełniają w tym czasie rolę drugorzędną. Kwestia kolorystyki w modzie męskiej to odrębna sprawa i bez względu na sezon jest dosyć problematyczna. Ogólnie teraz modne są kolory jaskrawe i żywe jednak na ulicach naszych miast tego widać, wynika to stąd iż Panowie do jaskrawych kolorów nadal podchodzą z dużym uprzedzeniem, i najczęściej ubierają się w nie pod wpływem dość zdecydowanych sugestii Pań. Prawdopodobnie zmiany w tej kwestii będą wymagały jeszcze kilku lat, i napływu bardziej odważnych wzorców z krajów w modzie bardziej rozwiniętych.

© 2019, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl