Dla Mężczyzn Salony i Sklepy

Rewolucje w męskich szafach

W brew obiegowej opinii, panom wcale nie jest prościej przy doborze odpowiedniego stroju. Coraz częściej ich również dopada dylemat, czy dane spinki do koszuli pasują czy też nie bardzo, i jak zestawić poszczególne części garderoby. Już dawno moda przestała być wyłącznie domeną kobiet. Teraz i panowie są zmuszeni bardziej dbać o wygląd. Może męska szafa nie ma tak imponującej zawartości jak szafy kobiece, jednak i w jej zawartości coraz częściej widać dość istotne zmiany.
Przede wszystkim więcej tu dobrze skrojonych ubrań, garnitury nie tylko w stonowanych kolorach ale również jakby, bardziej odważne. Nie brakuje tu męskich apaszek i krawatów. Nie trudno się domyśleć, że wszystko dobrze ze sobą dopasowane. Zawartość wielu męskich szaf jest na tyle ciekawa, że czasem i niejedna pani zdołała by z tego skomponować interesujący strój dla siebie. Coraz bardziej zaciera się granica między ubraniami typowo męskimi jak i typowo kobiecymi. Kolory też nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań. Chyba już tylko sukienki i spódnice pozostały tabu dla mężczyzn, w męskiej szafie już chyba tylko buty i krawaty, są elementem, po który kobieta nie sięgnie. Zdecydowanie, nawet do męskich spodni, kobiety wola swoje czółenka lub zgrabne pantofelki.
W każdym razie widać zarówno w szafach, jak i na ulicach, ze panowie obecnie mniej radykalnie podchodzą do swoich ubrań, już nie tylko młodzi sięgają po sportowe marynarki, ale również panowie trochę starsi lepiej czują się w tych wygodniejszych ubraniach. Bardziej również odważnie panowie sięgają po dodatki, zamiast krawata, coraz częściej są to apaszki, i rozpięta pod szyją koszula. Takie podejście do ubioru sprawia, że męska sylwetka prezentuje się zdecydowanie korzystniej, młodziej i atrakcyjniej. Zresztą podążając za modą, nasi panowie obecnie zdecydowanie większą uwagę przywiązują do tego, żeby jak najdłużej zachować szczupła, wysportowaną sylwetkę.

© 2017 – 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl