Dla Kobiet Ślub i Wesele

Przygotowania ślubne

Zawsze jest tak, że przygotowania do ślubu trwają kilka miesięcy a często są one wspominane lepiej niż sam ślub. Przede wszystkim dzieje się tak, ponieważ w dni samego ślubu wszyscy są poddenerwowani, szczególnie młodzi jak również ich rodzice są przejęci, chcą by wszystko poszło idealnie więc nie są w stanie cieszyć się tą ważną dla nich chwilą. Sam ślub, szczególnie, gdy odbywa się w kościele jest bardzo z reguły dla młodych stresujący.
Z tego powodu częściej pamiętają oni ciekawe rzeczy związane z przygotowaniami niż samym ślubem. Wybierając obrączki ślubne, nie trudno o zabawne historie podobnie przy mierzeniu ślubnych kreacji. Zawsze może wydarzyć się wtedy coś, co później przechodzi do rodzinnych opowieści, które są tak chętnie przypominane na rodzinnych spotkaniach. Wpadki w czasie uroczystości ślubu już tak miło nie są wspominane, chyba, że po latach, gdy emocje opadną. Uroczystości ślubne są przez większość młodych traktowane strasznie poważnie, a różne zdarzenia z nimi związane są przedmiotem dziwnych weselnych przepowiedni.
Panuje wciąż wiele zabobonów związanych ze ślubem i samym weselem. Z różnych związanych z tym wydarzeniem zdarzeń starsi członkowie rodziny często wieszcza mniej lub bardziej przyjemne zdarzenia na przyszłość. Chodzi tu z reguły o to jak młodym w przyszłości będzie się wiodło, ile będą mieli dzieci, jak długo będą razem itp. Jedną z bardziej nieprzyjemnych jest przekonanie, że jeżeli przed młodymi pali się świece, przed młodym jedną, przed młodą drugą to można się dowiedzieć, które z małżonków wcześniej umrze. Na szczęście od takich koszmarnych przesądów i rytuałów się odchodzi, zresztą coraz mniej osób pamięta jakie przesądy z czy były związane i chyba jest to jak najbardziej pozytywne. Poza tym przecież poznanie przyszłości nie zawsze jest dobre a często wprowadza w błąd.

© 2011 – 2014, evita. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl

Dodaj komentarz