Dla Kobiet Ślub i Wesele

Wybierając Suknie ślubną

Moda wymaga wiedzy i śledzenia nowych trendów. Gdy chce się ubierać modnie, po prostu trzeba być w tym wszystkim na bieżąco. Nie inaczej jest w przypadku mody ślubnej. Tu jeszcze pojawia się kwestia tradycji. Każda panna młoda chce być modna, piękna ale nie chce również łamać zasad wyznaczanych przez tradycję. Wybierane są takie suknie i dodatki, które są modne, ale dość silnie nawiązują do tradycji.
Oferty takie jak suknie ślubne Kraków oceniane są nie tylko zatem pod kątem ceny, ale również zgodności z tym, co jest zakorzenione w tradycji danego regionu czy mody ślubnej w ogóle. W każdym regionie moda ślubna trochę zawsze się różni. Często chodzi tu głównie o różne dodatki ślubne. To one głównie różnią się w zależności od tego, z jakiego regionu polski pochodzą młodzi. Najbardziej te różnice daje się zauważyć w górach. Tam wciąż moda ślubna tradycyjna wciąż łączona jest z tradycyjnymi dla regionu elementami kultury. Jedno się w zasadzie nie zmienia, suknia do ślubu kościelnego niezmiennie jest biała. Tylko nieliczne panny młode decydują się na inny kolor sukni. Jednak i tak są to głównie suknie w kolorze écru lub po prostu białe z elementami z innego koloru.

Czerwony gorset czy kolorowe wszywki. W naszej kulturze jeszcze długo się nie przyjmą suknie ślubne bardziej odbiegające od takiego schematu. Tylko w katalogach można oglądać suknie ślubne np. w kolorze chabrowym czy   zupełnie, całe czerwone. Nasze panny młode nie są aż tak odważne czy tak nowoczesne, by taką suknie założyć. Zresztą od urodzenia wpaja się dziewczynkom, że panna młoda suknie ślubną ma białą, bogato zdobioną, długą. Trudno się z tego później wyzwolić. To czym jesteśmy szpikowani za młodu, pozostaje po prostu w nas do późnej starości i naprawdę trudno to zmienić czy chociażby nagiąć do potrzeb.

© 2019, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl