Dla Kobiet Usługi

Odzieżowy sklep internetowy

Właściwie od samych początków cywilizacji ważne było dla ludzi, jak się ubierają. Niezależnie od pozycji społecznej, wieku, czy też epoki, w jakiej ludziom przyszło żyć, dużą wagę przywiązywaliśmy i przywiązujemy do stroju. Oczywiście moda się zmienia, pojawiają się nowe trendy, pojawiają się kolekcje inspirowane i wzorowane minionymi latami, rzeczy charakterystyczne dla danej kultury, dla konkretnego kraju, regionu oraz bardzo nowoczesne kroje, innowacyjne linie. Część z nas będzie stawiała na komfort, inni na aktualnie panujące trendy, jednak niezależnie od upodobań i gustu, praktycznie wszyscy lubimy kupować ciuchy.

Oprócz kupowania ubrań w sklepach tradycyjnych, część z nas decyduje się na zakupy poprzez sklep internetowy. Zalet kupowania online jest wiele, więc zarówno sprzedawców w sieci (którzy dostrzegli już ogromny potencjał internetu), jak i wirtualnie kupujących coraz więcej. Handlowcy najwidoczniej wzięli sobie do serca stwierdzenie, że „jeśli czegoś nie ma w internecie to nie istnieje” i w efekcie możemy kupić w sklepach online naprawdę wszystko. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści możemy mieć z prowadzenia internetowego biznesu i oczywiście z kupowania przez internet oraz jakie są obawy ludzi w związku z kupowaniem przez sklep internetowy.

Po pierwsze obawy, głównie związane z tym, że przez internet możemy zostać oszukani (wyślemy pieniądze i towaru na oczy nie zobaczymy), że nie możemy dotknąć ubrania, a co najważniejsze przymierzyć go. Jeśli chodzi o oszustów to faktycznie jest ich w sieci sporo, jednak tak naprawdę równie dużo, jak w rzeczywistości. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy właściciel internetowej witryny zakupowej musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą i odpowiada prawnie za ewentualne oszustwo. Na stronie witryny umieszczone są dokładne dane sklepu, łącznie z numerem NIP, REGON oraz numerem wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (jeżeli nie na stronie głównej, szukajmy ich w podstronach, gdzie zawarte są informacje o firmie), więc jeżeli takiej informacji znaleźć nie umiemy, powinniśmy zrezygnować z zakupu u takiego „anonimowego” sprzedającego.

Jeżeli trafiamy na nowy dla nas sklep internetowy, w którym robimy zakupy pierwszy raz (a właściwie mamy zamiar zrobić), zajrzyjmy na fora internetowe, gdzie ludzie komentują sprzedawców internetowych, wyrażają swoje opinie na temat jakości sprzedawanego towaru. Dzięki temu być może unikniemy późniejszego rozczarowania, z pewnością bowiem przykładowo duża ilość negatywnych komentarzy od ludzi powinna dać nam do myślenia.

Odnośnie braku możliwości dotknięcia i przymierzenia wybranych ubrań to niestety jest to chyba największa wada internetowych zakupów. Faktycznie nie ma takiej fizycznej opcji. Jednak tak naprawdę każdy sklep internetowy z ubraniami ma dokładny opis produktów (między innymi napisane jest to, z jakiego materiału dane ubranie zostało uszyte), podane są dokładne wymiary konkretnych ciuchów oraz oczywiście ich zdjęcia.

Nowością są także internetowe przymierzalnie ubrań, gdzie możemy modelkę (zdjęcie w internecie) ubrać w wybrane rzeczy, dzięki czemu między innymi sprawdzimy czy coś do siebie pasuje. Na niektórych witrynach możemy także wybrać modelce kolor włosów, odcień skóry, „gabaryty”, tak aby upodobnić ją jak najbardziej do nas. Pojawiły się też przymierzalnie, w których dodajemy własne zdjęcie, a następnie „przymierzamy” ubrania na siebie. Najnowszym projektem natomiast jest wirtualna przymierzalnia, w której ustawiamy kamerkę i przymierzamy ubrania, patrząc na siebie na żywo w ekranie monitora. Jest to dosyć innowacyjny projekt, jednak bardzo ciekawy, wzbudzający zainteresowanie zarówno właścicieli witryn zakupowych, jak i klientów. Jako że rozwój internetu następuje tak szybko, prawdopodobnie niedługo większość sklepów wprowadzi tego typu udogodnienia.

Przyjrzyjmy się jednak zaletom kupowania przez sklep internetowy, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Zdecydowanie najbardziej zachęcającą są niskie ceny, jakie oferują internetowi sprzedawcy. Związane są one z niższymi kosztami prowadzenia interesu w sieci, a także z rosnącą konkurencją online. To właśnie konkurencja sprawia, że sprzedawcy muszą zabiegać o klientów i w związku z tym zachęcają rabatami, promocjami, prezentami, a także różnego rodzaju konkursami, dzięki którym możemy zdobyć firmowe produkty, gadżety.

Z pewnością sklep internetowy to także wygoda robienia zakupów. Nie musimy wychodzić z domu, żeby przeglądać asortyment wszystkich polskich (a także zagranicznych!) witryn. Dostaniemy w internecie ubrania trudno dostępne, najnowsze kolekcje oraz ciuchy typu vintage, dzieła młodych, początkujących projektantów, których na próżno szukać w sklepach tradycyjnych. Zakupy stają się możliwe również dla ludzi niezwykle zabieganych, którzy nie mają czasu i siły na chodzenie po centrach handlowych. Internet daje nam możliwość robienia zakupów i jednocześnie robienia innych rzeczy, np. oglądania telewizji, pracowania, uczenia się, itp. Możemy również w domu spotkać się z koleżanką na „ploty”, popijać wino i jednocześnie buszować po sklepach w internecie.

Oprócz tego, że ceny są niższe, że możemy znaleźć w sieci naprawdę wszystkie poszukiwane marki, mamy również dostęp do asortymentu non stop, nie musimy również dostosowywać się do godzin otwarcia, które często nam nie odpowiadają, np. gdy pracujemy zmianowo. Kupujemy ubrania w najbardziej komfortowych warunkach, jakie możemy sobie wyobrazić, we własnym domu, kiedy tylko chcemy.

Z pewnością przedsiębiorcy dostrzegają obecnie potencjał internetu i popularność, jaką już cieszy się sklep internetowy będzie nieustannie rosła. Internetowi sprzedawcy, zabiegający o klientów proponują naprawdę coraz korzystniejsze warunki cenowe oraz oczywiście ułatwiają nam kupowanie online. Prowadzenie sklepu z ubraniami w internecie jest również znacznie prostsze i przyjemniejsze, niż tradycyjnego biznesu, gdzie musimy martwić się o odpowiedni personel, o opłaty związane z utrzymaniem lokalu, itp. Co więcej, sklep internetowy dla wielu ludzi jest zajęciem dodatkowym. Prowadzą je przykładowo młode mamy, które nie mogą pracować poza domem, prowadzą je osoby, które pasjonują się czymś i postanowiły podzielić się swoją pasją z innymi w sieci oraz osoby niepełnosprawne. Czasem warto zaryzykować i otworzyć coś własnego, szczególnie gdy mamy ludziom do zaproponowania coś ciekawego i ryzyko niepowodzenia jest tak niewielkie.

© 2017 – 2019, aptus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.velon.pl